Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola közösségi portáljának fejlesztése Lotus Connections technológiával

A projekt célja a tehetséggondozós diákok kutatásainak és tanulmányainak támogatása egy olyan internetes közösségi portál elkészítésével, ahol a folyó munkával kapcsolatos problémák, hírek a szűkebb vagy tágabb közösség számára elérhetővé tehetőek, mindezt a mai kornak megfelelő informatikai háttérrel biztosítva.

A projekt eredményeként olyan internetes portál jön létre, ahol a hallgatók belépés után felvihetnek önéletrajzi adatokat, híreket készíthetnek és oszthatnak meg a közősséggel, ezen hírekhez képeket, linkeket kapcsolhatnak. A hírek mellett képeket és egyéb file-okat is feltölthetnek, amelyekhez hozzáférési jogosultságokat adhatnak társaiknak. Tárolhatják és megoszthatják konferencia előadásaikat, fórumokat indíthatnak. A hallgatók közösségi csoportokat hozhatnak létre, amelyen belül üzeneteket küldhetnek, egyeztethetik kutatási eredményeket, problémákat vitathatnak meg.

A közösségi térhez egy publikus honlap kapcsolódik, amely a nagyközönség számára elérhető információkat tartalmazza majd. Ilyenek például a diákok adatai, önéletrajza, a publikus hírek illetve a képgaléria. A tartalmakra az oldalon keresni lehet és a megjelenő publikus tartalmak megoszthatók például a facebook-on. RSS kapcsolódást is tervezünk az oldalra.

A projekt 2012 júniusában zárult.

Felelős: IBM Szoftver Technikai Kutató Központ

Az együttműködés résztvevői: Pannon Egyetem, IBM Magyarország

thumb eu-kezikonyvbol
thumb magyarorszag megujul
thumb szechenyi-720x250
Copyright © 2015 Pannon Egyetem, minden jog fenntartva!